MENU

Wesele w zamku Jan III Sobieski w Rzucewie

Miejscowość Rzucewo na Pomorzu znane jest szczególnie z dwóch miejsc, zabytkowego hotelu i dawnej cegielni. Cegielnia Rzucewo to obecnie jedna z najbardziej znanych i pożądanych na północy Polski sal weselnych, w stylu industrialnym. Dla wielu par to marzenie, aby właśnie tam móc zorganizować swoje wesele. Musimy przyznać, że i na nas miejsce to robi ogromnie wrażenie i jest jednym z ulubionych. 

Jednak tuż obok Cegielni Rzucewo znajduje się inne, równie magiczne miejsce, a mowa oczywiście o Zamku Jan III Sobieski. Do prawdziwego zamku mu jednak trochę daleko, gdyż w rzeczywistości to XIX-wieczny pałac w stylu neogotyckim, tylko w formie zamku. Dziś mieści się tutaj klimatyczny hotel. 

Trzeba przyznać, iż tereny dzisiejszego Rzucewa mają dość bogatą i ciekawą historię. Niegdyś znajdowała się tutaj między innymi Osada Łowców Fok, a w miejscu pałacu swoje majątki posiadały znamienite rody, Wejherów, Radziwiłłów czy Przebendowskich. Bywał w Rzucewie również król Jan III Sobieski. Obecny pałac został zbudowany w latach 1840-1845 na zlecenie rodziny von Below, którzy zarządzali majątkiem do 1945 roku.

Szalone wesele pod gołym niebem

To był wyjątkowo upalny weekend i zarazem ostatni tak ciepły tego lata. Pogoda dopisała aż nadto, całe szczęście nie zabrakło chłodzącego wiaterku z nad morza. Dzięki sprzyjającej aurze, leżakowanie i rozmowy na świeżym powietrzu cieszyły się ogromnym powodzeniem. Dorota i Filip, pogodni i uśmiechnięci, chłonęli i przeżywali ten wyjątkowy dla nich dzień wszystkimi zmysłami. Było sielsko i na luzie, nalewki własnej roboty znikały w oka mgnieniu, a zapach cygar nie ustawał, aż do późnych godzin wieczornych. Na koniec degustacja tortu pod gwieździstym niebem i szalona zabawa do białego rana. Wprost wymarzona celebracja dnia ślubu! 

Comments
Add Your Comment

CLOSE